transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| taral·larejo taral·lareges taral·lareja taral·laregem taral·laregeu taral·laregen | taral·larejava taral·larejaves taral·larejava taral·larejàvem taral·larejàveu taral·larejaven | taral·laregí taral·larejares taral·larejà taral·larejàrem taral·larejàreu taral·larejaren | taral·larejaré taral·larejaràs taral·larejarà taral·larejarem taral·larejareu taral·larejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| taral·larejaria taral·larejaries taral·larejaria taral·larejaríem taral·larejaríeu taral·larejarien | taral·laregi taral·laregis taral·laregi taral·laregem taral·laregeu taral·laregin | taral·laregés taral·laregessis taral·laregés taral·laregéssim taral·laregéssiu taral·laregessin | taral·lareja taral·laregi taral·laregem taral·laregeu taral·laregin | ||
| Infinitiu | taral·larejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | taral·larejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana