transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| sagino sagines sagina saginem sagineu saginen | saginava saginaves saginava saginàvem saginàveu saginaven | saginí saginares saginà saginàrem saginàreu saginaren | saginaré saginaràs saginarà saginarem saginareu saginaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| saginaria saginaries saginaria saginaríem saginaríeu saginarien | sagini saginis sagini saginem sagineu saginin | saginés saginessis saginés saginéssim saginéssiu saginessin | sagina sagini saginem sagineu saginin | ||
| Infinitiu | saginar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | saginant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana