intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| guisco guisques guisca guisquem guisqueu guisquen | guiscava guiscaves guiscava guiscàvem guiscàveu guiscaven | guisquí guiscares guiscà guiscàrem guiscàreu guiscaren | guiscaré guiscaràs guiscarà guiscarem guiscareu guiscaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| guiscaria guiscaries guiscaria guiscaríem guiscaríeu guiscarien | guisqui guisquis guisqui guisquem guisqueu guisquin | guisqués guisquessis guisqués guisquéssim guisquéssiu guisquessin | guisca guisqui guisquem guisqueu guisquin | ||
| Infinitiu | guiscar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | guiscant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana