pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| senyo senyes senya senyem senyeu senyen | senyava senyaves senyava senyàvem senyàveu senyaven | senyí senyares senyà senyàrem senyàreu senyaren | senyaré senyaràs senyarà senyarem senyareu senyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| senyaria senyaries senyaria senyaríem senyaríeu senyarien | senyi senyis senyi senyem senyeu senyin | senyés senyessis senyés senyéssim senyéssiu senyessin | senya senyi senyem senyeu senyin | ||
| Infinitiu | senyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | senyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana