intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| gisco gisques gisca gisquem gisqueu gisquen | giscava giscaves giscava giscàvem giscàveu giscaven | gisquí giscares giscà giscàrem giscàreu giscaren | giscaré giscaràs giscarà giscarem giscareu giscaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| giscaria giscaries giscaria giscaríem giscaríeu giscarien | gisqui gisquis gisqui gisquem gisqueu gisquin | gisqués gisquessis gisqués gisquéssim gisquéssiu gisquessin | gisca gisqui gisquem gisqueu gisquin | ||
| Infinitiu | giscar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | giscant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana