intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| repixo repixes repixa repixem repixeu repixen | repixava repixaves repixava repixàvem repixàveu repixaven | repixí repixares repixà repixàrem repixàreu repixaren | repixaré repixaràs repixarà repixarem repixareu repixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| repixaria repixaries repixaria repixaríem repixaríeu repixarien | repixi repixis repixi repixem repixeu repixin | repixés repixessis repixés repixéssim repixéssiu repixessin | repixa repixi repixem repixeu repixin | ||
| Infinitiu | repixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | repixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana