pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| relaxo relaxes relaxa relaxem relaxeu relaxen | relaxava relaxaves relaxava relaxàvem relaxàveu relaxaven | relaxí relaxares relaxà relaxàrem relaxàreu relaxaren | relaxaré relaxaràs relaxarà relaxarem relaxareu relaxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| relaxaria relaxaries relaxaria relaxaríem relaxaríeu relaxarien | relaxi relaxis relaxi relaxem relaxeu relaxin | relaxés relaxessis relaxés relaxéssim relaxéssiu relaxessin | relaxa relaxi relaxem relaxeu relaxin | ||
| Infinitiu | relaxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | relaxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : relaxació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana