intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| flaquejo flaqueges flaqueja flaquegem flaquegeu flaquegen | flaquejava flaquejaves flaquejava flaquejàvem flaquejàveu flaquejaven | flaquegí flaquejares flaquejà flaquejàrem flaquejàreu flaquejaren | flaquejaré flaquejaràs flaquejarà flaquejarem flaquejareu flaquejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| flaquejaria flaquejaries flaquejaria flaquejaríem flaquejaríeu flaquejarien | flaquegi flaquegis flaquegi flaquegem flaquegeu flaquegin | flaquegés flaquegessis flaquegés flaquegéssim flaquegéssiu flaquegessin | flaqueja flaquegi flaquegem flaquegeu flaquegin | ||
| Infinitiu | flaquejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | flaquejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana