transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| apetito apetites apetita apetitem apetiteu apetiten | apetitava apetitaves apetitava apetitàvem apetitàveu apetitaven | apetití apetitares apetità apetitàrem apetitàreu apetitaren | apetitaré apetitaràs apetitarà apetitarem apetitareu apetitaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| apetitaria apetitaries apetitaria apetitaríem apetitaríeu apetitarien | apetiti apetitis apetiti apetitem apetiteu apetitin | apetités apetitessis apetités apetitéssim apetitéssiu apetitessin | apetita apetiti apetitem apetiteu apetitin | ||
| Infinitiu | apetitar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | apetitant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana