pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| realegro realegres realegra realegrem realegreu realegren | realegrava realegraves realegrava realegràvem realegràveu realegraven | realegrí realegrares realegrà realegràrem realegràreu realegraren | realegraré realegraràs realegrarà realegrarem realegrareu realegraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| realegraria realegraries realegraria realegraríem realegraríeu realegrarien | realegri realegris realegri realegrem realegreu realegrin | realegrés realegressis realegrés realegréssim realegréssiu realegressin | realegra realegri realegrem realegreu realegrin | ||
| Infinitiu | realegrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | realegrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana