transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| rauto rautes rauta rautem rauteu rauten | rautava rautaves rautava rautàvem rautàveu rautaven | rautí rautares rautà rautàrem rautàreu rautaren | rautaré rautaràs rautarà rautarem rautareu rautaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| rautaria rautaries rautaria rautaríem rautaríeu rautarien | rauti rautis rauti rautem rauteu rautin | rautés rautessis rautés rautéssim rautéssiu rautessin | rauta rauti rautem rauteu rautin | ||
| Infinitiu | rautar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | rautant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana