pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| anglicitzo anglicitzes anglicitza anglicitzem anglicitzeu anglicitzen | anglicitzava anglicitzaves anglicitzava anglicitzàvem anglicitzàveu anglicitzaven | anglicitzí anglicitzares anglicitzà anglicitzàrem anglicitzàreu anglicitzaren | anglicitzaré anglicitzaràs anglicitzarà anglicitzarem anglicitzareu anglicitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| anglicitzaria anglicitzaries anglicitzaria anglicitzaríem anglicitzaríeu anglicitzarien | anglicitzi anglicitzis anglicitzi anglicitzem anglicitzeu anglicitzin | anglicitzés anglicitzessis anglicitzés anglicitzéssim anglicitzéssiu anglicitzessin | anglicitza anglicitzi anglicitzem anglicitzeu anglicitzin | ||
| Infinitiu | anglicitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | anglicitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana