intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fatxendejo fatxendeges fatxendeja fatxendegem fatxendegeu fatxendegen | fatxendejava fatxendejaves fatxendejava fatxendejàvem fatxendejàveu fatxendejaven | fatxendegí fatxendejares fatxendejà fatxendejàrem fatxendejàreu fatxendejaren | fatxendejaré fatxendejaràs fatxendejarà fatxendejarem fatxendejareu fatxendejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fatxendejaria fatxendejaries fatxendejaria fatxendejaríem fatxendejaríeu fatxendejarien | fatxendegi fatxendegis fatxendegi fatxendegem fatxendegeu fatxendegin | fatxendegés fatxendegessis fatxendegés fatxendegéssim fatxendegéssiu fatxendegessin | fatxendeja fatxendegi fatxendegem fatxendegeu fatxendegin | ||
| Infinitiu | fatxendejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fatxendejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana