intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| promiscuo promiscues promiscua promiscuem promiscueu promiscuen | promiscuava promiscuaves promiscuava promiscuàvem promiscuàveu promiscuaven | promiscuí promiscuares promiscuà promiscuàrem promiscuàreu promiscuaren | promiscuaré promiscuaràs promiscuarà promiscuarem promiscuareu promiscuaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| promiscuaria promiscuaries promiscuaria promiscuaríem promiscuaríeu promiscuarien | promiscuï promiscuïs promiscuï promiscuem promiscueu promiscuïn | promiscués promiscuessis promiscués promiscuéssim promiscuéssiu promiscuessin | promiscua promiscuï promiscuem promiscueu promiscuïn | ||
| Infinitiu | promiscuar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | promiscuant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana