pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| expansiono expansiones expansiona expansionem expansioneu expansionen | expansionava expansionaves expansionava expansionàvem expansionàveu expansionaven | expansioní expansionares expansionà expansionàrem expansionàreu expansionaren | expansionaré expansionaràs expansionarà expansionarem expansionareu expansionaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| expansionaria expansionaries expansionaria expansionaríem expansionaríeu expansionarien | expansioni expansionis expansioni expansionem expansioneu expansionin | expansionés expansionessis expansionés expansionéssim expansionéssiu expansionessin | expansiona expansioni expansionem expansioneu expansionin | ||
| Infinitiu | expansionar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | expansionant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana