transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| practico practiques practica practiquem practiqueu practiquen | practicava practicaves practicava practicàvem practicàveu practicaven | practiquí practicares practicà practicàrem practicàreu practicaren | practicaré practicaràs practicarà practicarem practicareu practicaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| practicaria practicaries practicaria practicaríem practicaríeu practicarien | practiqui practiquis practiqui practiquem practiqueu practiquin | practiqués practiquessis practiqués practiquéssim practiquéssiu practiquessin | practica practiqui practiquem practiqueu practiquin | ||
| Infinitiu | practicar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | practicant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana