pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escorporo escorpores escorpora escorporem escorporeu escorporen | escorporava escorporaves escorporava escorporàvem escorporàveu escorporaven | escorporí escorporares escorporà escorporàrem escorporàreu escorporaren | escorporaré escorporaràs escorporarà escorporarem escorporareu escorporaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escorporaria escorporaries escorporaria escorporaríem escorporaríeu escorporarien | escorpori escorporis escorpori escorporem escorporeu escorporin | escorporés escorporessis escorporés escorporéssim escorporéssiu escorporessin | escorpora escorpori escorporem escorporeu escorporin | ||
| Infinitiu | escorporar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escorporant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana