pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estrangeritzo estrangeritzes estrangeritza estrangeritzem estrangeritzeu estrangeritzen | estrangeritzava estrangeritzaves estrangeritzava estrangeritzàvem estrangeritzàveu estrangeritzaven | estrangeritzí estrangeritzares estrangeritzà estrangeritzàrem estrangeritzàreu estrangeritzaren | estrangeritzaré estrangeritzaràs estrangeritzarà estrangeritzarem estrangeritzareu estrangeritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estrangeritzaria estrangeritzaries estrangeritzaria estrangeritzaríem estrangeritzaríeu estrangeritzarien | estrangeritzi estrangeritzis estrangeritzi estrangeritzem estrangeritzeu estrangeritzin | estrangeritzés estrangeritzessis estrangeritzés estrangeritzéssim estrangeritzéssiu estrangeritzessin | estrangeritza estrangeritzi estrangeritzem estrangeritzeu estrangeritzin | ||
| Infinitiu | estrangeritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estrangeritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : estrangerització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana