intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ploramiquejo ploramiqueges ploramiqueja ploramiquegem ploramiquegeu ploramiquegen | ploramiquejava ploramiquejaves ploramiquejava ploramiquejàvem ploramiquejàveu ploramiquejaven | ploramiquegí ploramiquejares ploramiquejà ploramiquejàrem ploramiquejàreu ploramiquejaren | ploramiquejaré ploramiquejaràs ploramiquejarà ploramiquejarem ploramiquejareu ploramiquejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ploramiquejaria ploramiquejaries ploramiquejaria ploramiquejaríem ploramiquejaríeu ploramiquejarien | ploramiquegi ploramiquegis ploramiquegi ploramiquegem ploramiquegeu ploramiquegin | ploramiquegés ploramiquegessis ploramiquegés ploramiquegéssim ploramiquegéssiu ploramiquegessin | ploramiqueja ploramiquegi ploramiquegem ploramiquegeu ploramiquegin | ||
| Infinitiu | ploramiquejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ploramiquejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana