pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escalivo escalives escaliva escalivem escaliveu escaliven | escalivava escalivaves escalivava escalivàvem escalivàveu escalivaven | escaliví escalivares escalivà escalivàrem escalivàreu escalivaren | escalivaré escalivaràs escalivarà escalivarem escalivareu escalivaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escalivaria escalivaries escalivaria escalivaríem escalivaríeu escalivarien | escalivi escalivis escalivi escalivem escaliveu escalivin | escalivés escalivessis escalivés escalivéssim escalivéssiu escalivessin | escaliva escalivi escalivem escaliveu escalivin | ||
| Infinitiu | escalivar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escalivant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : escalivada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana