transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| perxo perxes perxa perxem perxeu perxen | perxava perxaves perxava perxàvem perxàveu perxaven | perxí perxares perxà perxàrem perxàreu perxaren | perxaré perxaràs perxarà perxarem perxareu perxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| perxaria perxaries perxaria perxaríem perxaríeu perxarien | perxi perxis perxi perxem perxeu perxin | perxés perxessis perxés perxéssim perxéssiu perxessin | perxa perxi perxem perxeu perxin | ||
| Infinitiu | perxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | perxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana