pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espinyo espinyes espinya espinyem espinyeu espinyen | espinyava espinyaves espinyava espinyàvem espinyàveu espinyaven | espinyí espinyares espinyà espinyàrem espinyàreu espinyaren | espinyaré espinyaràs espinyarà espinyarem espinyareu espinyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espinyaria espinyaries espinyaria espinyaríem espinyaríeu espinyarien | espinyi espinyis espinyi espinyem espinyeu espinyin | espinyés espinyessis espinyés espinyéssim espinyéssiu espinyessin | espinya espinyi espinyem espinyeu espinyin | ||
| Infinitiu | espinyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espinyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana