transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| agarroto agarrotes agarrota agarrotem agarroteu agarroten | agarrotava agarrotaves agarrotava agarrotàvem agarrotàveu agarrotaven | agarrotí agarrotares agarrotà agarrotàrem agarrotàreu agarrotaren | agarrotaré agarrotaràs agarrotarà agarrotarem agarrotareu agarrotaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| agarrotaria agarrotaries agarrotaria agarrotaríem agarrotaríeu agarrotarien | agarroti agarrotis agarroti agarrotem agarroteu agarrotin | agarrotés agarrotessis agarrotés agarrotéssim agarrotéssiu agarrotessin | agarrota agarroti agarrotem agarroteu agarrotin | ||
| Infinitiu | agarrotar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | agarrotant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana