pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entabuixo entabuixes entabuixa entabuixem entabuixeu entabuixen | entabuixava entabuixaves entabuixava entabuixàvem entabuixàveu entabuixaven | entabuixí entabuixares entabuixà entabuixàrem entabuixàreu entabuixaren | entabuixaré entabuixaràs entabuixarà entabuixarem entabuixareu entabuixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entabuixaria entabuixaries entabuixaria entabuixaríem entabuixaríeu entabuixarien | entabuixi entabuixis entabuixi entabuixem entabuixeu entabuixin | entabuixés entabuixessis entabuixés entabuixéssim entabuixéssiu entabuixessin | entabuixa entabuixi entabuixem entabuixeu entabuixin | ||
| Infinitiu | entabuixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entabuixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana