pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensobino ensobines ensobina ensobinem ensobineu ensobinen | ensobinava ensobinaves ensobinava ensobinàvem ensobinàveu ensobinaven | ensobiní ensobinares ensobinà ensobinàrem ensobinàreu ensobinaren | ensobinaré ensobinaràs ensobinarà ensobinarem ensobinareu ensobinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensobinaria ensobinaries ensobinaria ensobinaríem ensobinaríeu ensobinarien | ensobini ensobinis ensobini ensobinem ensobineu ensobinin | ensobinés ensobinessis ensobinés ensobinéssim ensobinéssiu ensobinessin | ensobina ensobini ensobinem ensobineu ensobinin | ||
| Infinitiu | ensobinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensobinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana