transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| incubo incubes incuba incubem incubeu incuben | incubava incubaves incubava incubàvem incubàveu incubaven | incubí incubares incubà incubàrem incubàreu incubaren | incubaré incubaràs incubarà incubarem incubareu incubaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| incubaria incubaries incubaria incubaríem incubaríeu incubarien | incubi incubis incubi incubem incubeu incubin | incubés incubessis incubés incubéssim incubéssiu incubessin | incuba incubi incubem incubeu incubin | ||
| Infinitiu | incubar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | incubant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : incubació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana