transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enrastello enrastelles enrastella enrastellem enrastelleu enrastellen | enrastellava enrastellaves enrastellava enrastellàvem enrastellàveu enrastellaven | enrastellí enrastellares enrastellà enrastellàrem enrastellàreu enrastellaren | enrastellaré enrastellaràs enrastellarà enrastellarem enrastellareu enrastellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrastellaria enrastellaries enrastellaria enrastellaríem enrastellaríeu enrastellarien | enrastelli enrastellis enrastelli enrastellem enrastelleu enrastellin | enrastellés enrastellessis enrastellés enrastelléssim enrastelléssiu enrastellessin | enrastella enrastelli enrastellem enrastelleu enrastellin | ||
| Infinitiu | enrastellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrastellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana