pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escagarrino escagarrines escagarrina escagarrinem escagarrineu escagarrinen | escagarrinava escagarrinaves escagarrinava escagarrinàvem escagarrinàveu escagarrinaven | escagarriní escagarrinares escagarrinà escagarrinàrem escagarrinàreu escagarrinaren | escagarrinaré escagarrinaràs escagarrinarà escagarrinarem escagarrinareu escagarrinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escagarrinaria escagarrinaries escagarrinaria escagarrinaríem escagarrinaríeu escagarrinarien | escagarrini escagarrinis escagarrini escagarrinem escagarrineu escagarrinin | escagarrinés escagarrinessis escagarrinés escagarrinéssim escagarrinéssiu escagarrinessin | escagarrina escagarrini escagarrinem escagarrineu escagarrinin | ||
| Infinitiu | escagarrinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escagarrinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana