transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engargallo engargalles engargalla engargallem engargalleu engargallen | engargallava engargallaves engargallava engargallàvem engargallàveu engargallaven | engargallí engargallares engargallà engargallàrem engargallàreu engargallaren | engargallaré engargallaràs engargallarà engargallarem engargallareu engargallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engargallaria engargallaries engargallaria engargallaríem engargallaríeu engargallarien | engargalli engargallis engargalli engargallem engargalleu engargallin | engargallés engargallessis engargallés engargalléssim engargalléssiu engargallessin | engargalla engargalli engargallem engargalleu engargallin | ||
| Infinitiu | engargallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engargallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana