transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cautxuto cautxutes cautxuta cautxutem cautxuteu cautxuten | cautxutava cautxutaves cautxutava cautxutàvem cautxutàveu cautxutaven | cautxutí cautxutares cautxutà cautxutàrem cautxutàreu cautxutaren | cautxutaré cautxutaràs cautxutarà cautxutarem cautxutareu cautxutaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cautxutaria cautxutaries cautxutaria cautxutaríem cautxutaríeu cautxutarien | cautxuti cautxutis cautxuti cautxutem cautxuteu cautxutin | cautxutés cautxutessis cautxutés cautxutéssim cautxutéssiu cautxutessin | cautxuta cautxuti cautxutem cautxuteu cautxutin | ||
| Infinitiu | cautxutar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cautxutant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana