pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engallo engalles engalla engallem engalleu engallen | engallava engallaves engallava engallàvem engallàveu engallaven | engallí engallares engallà engallàrem engallàreu engallaren | engallaré engallaràs engallarà engallarem engallareu engallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engallaria engallaries engallaria engallaríem engallaríeu engallarien | engalli engallis engalli engallem engalleu engallin | engallés engallessis engallés engalléssim engalléssiu engallessin | engalla engalli engallem engalleu engallin | ||
| Infinitiu | engallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana