transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encoveno encovenes encovena encovenem encoveneu encovenen | encovenava encovenaves encovenava encovenàvem encovenàveu encovenaven | encovení encovenares encovenà encovenàrem encovenàreu encovenaren | encovenaré encovenaràs encovenarà encovenarem encovenareu encovenaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encovenaria encovenaries encovenaria encovenaríem encovenaríeu encovenarien | encoveni encovenis encoveni encovenem encoveneu encovenin | encovenés encovenessis encovenés encovenéssim encovenéssiu encovenessin | encovena encoveni encovenem encoveneu encovenin | ||
| Infinitiu | encovenar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encovenant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana