pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enriolo enrioles enriola enriolem enrioleu enriolen | enriolava enriolaves enriolava enriolàvem enriolàveu enriolaven | enriolí enriolares enriolà enriolàrem enriolàreu enriolaren | enriolaré enriolaràs enriolarà enriolarem enriolareu enriolaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enriolaria enriolaries enriolaria enriolaríem enriolaríeu enriolarien | enrioli enriolis enrioli enriolem enrioleu enriolin | enriolés enriolessis enriolés enrioléssim enrioléssiu enriolessin | enriola enrioli enriolem enrioleu enriolin | ||
| Infinitiu | enriolar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enriolant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana