pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| abromo abromes abroma abromem abromeu abromen | abromava abromaves abromava abromàvem abromàveu abromaven | abromí abromares abromà abromàrem abromàreu abromaren | abromaré abromaràs abromarà abromarem abromareu abromaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| abromaria abromaries abromaria abromaríem abromaríeu abromarien | abromi abromis abromi abromem abromeu abromin | abromés abromessis abromés abroméssim abroméssiu abromessin | abroma abromi abromem abromeu abromin | ||
| Infinitiu | abromar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | abromant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana