transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| abarloo abarloes abarloa abarloem abarloeu abarloen | abarloava abarloaves abarloava abarloàvem abarloàveu abarloaven | abarloí abarloares abarloà abarloàrem abarloàreu abarloaren | abarloaré abarloaràs abarloarà abarloarem abarloareu abarloaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| abarloaria abarloaries abarloaria abarloaríem abarloaríeu abarloarien | abarloï abarloïs abarloï abarloem abarloeu abarloïn | abarloés abarloessis abarloés abarloéssim abarloéssiu abarloessin | abarloa abarloï abarloem abarloeu abarloïn | ||
| Infinitiu | abarloar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | abarloant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana