pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enferritjo enferritges enferritja enferritgem enferritgeu enferritgen | enferritjava enferritjaves enferritjava enferritjàvem enferritjàveu enferritjaven | enferritgí enferritjares enferritjà enferritjàrem enferritjàreu enferritjaren | enferritjaré enferritjaràs enferritjarà enferritjarem enferritjareu enferritjaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enferritjaria enferritjaries enferritjaria enferritjaríem enferritjaríeu enferritjarien | enferritgi enferritgis enferritgi enferritgem enferritgeu enferritgin | enferritgés enferritgessis enferritgés enferritgéssim enferritgéssiu enferritgessin | enferritja enferritgi enferritgem enferritgeu enferritgin | ||
| Infinitiu | enferritjar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enferritjant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
forma nominal : enferritjament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana