pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enclaustro enclaustres enclaustra enclaustrem enclaustreu enclaustren | enclaustrava enclaustraves enclaustrava enclaustràvem enclaustràveu enclaustraven | enclaustrí enclaustrares enclaustrà enclaustràrem enclaustràreu enclaustraren | enclaustraré enclaustraràs enclaustrarà enclaustrarem enclaustrareu enclaustraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enclaustraria enclaustraries enclaustraria enclaustraríem enclaustraríeu enclaustrarien | enclaustri enclaustris enclaustri enclaustrem enclaustreu enclaustrin | enclaustrés enclaustressis enclaustrés enclaustréssim enclaustréssiu enclaustressin | enclaustra enclaustri enclaustrem enclaustreu enclaustrin | ||
| Infinitiu | enclaustrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enclaustrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana