pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| empegueeixo empegueeixes empegueeix empegueïm empegueïu empegueeixen | empegueïa empegueïes empegueïa empegueíem empegueíeu empegueïen | empegueí empegueïres empegueí empegueírem empegueíreu empegueïren | empegueiré empegueiràs empegueirà empegueirem empegueireu empegueiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| empegueiria empegueiries empegueiria empegueiríem empegueiríeu empegueirien | empegueeixi empegueeixis empegueeixi empegueïm empegueïu empegueeixin | empegueís empegueïssis empegueís empegueíssim empegueíssiu empegueïssin | empegueeix empegueeixi empegueïm empegueïu empegueeixin | ||
| Infinitiu | empegueir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | empegueint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana