transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmerdisso emmerdisses emmerdissa emmerdissem emmerdisseu emmerdissen | emmerdissava emmerdissaves emmerdissava emmerdissàvem emmerdissàveu emmerdissaven | emmerdissí emmerdissares emmerdissà emmerdissàrem emmerdissàreu emmerdissaren | emmerdissaré emmerdissaràs emmerdissarà emmerdissarem emmerdissareu emmerdissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmerdissaria emmerdissaries emmerdissaria emmerdissaríem emmerdissaríeu emmerdissarien | emmerdissi emmerdissis emmerdissi emmerdissem emmerdisseu emmerdissin | emmerdissés emmerdissessis emmerdissés emmerdisséssim emmerdisséssiu emmerdissessin | emmerdissa emmerdissi emmerdissem emmerdisseu emmerdissin | ||
| Infinitiu | emmerdissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmerdissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana