transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmelo emmeles emmela emmelem emmeleu emmelen | emmelava emmelaves emmelava emmelàvem emmelàveu emmelaven | emmelí emmelares emmelà emmelàrem emmelàreu emmelaren | emmelaré emmelaràs emmelarà emmelarem emmelareu emmelaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmelaria emmelaries emmelaria emmelaríem emmelaríeu emmelarien | emmeli emmelis emmeli emmelem emmeleu emmelin | emmelés emmelessis emmelés emmeléssim emmeléssiu emmelessin | emmela emmeli emmelem emmeleu emmelin | ||
| Infinitiu | emmelar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmelant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana