transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| electrifico electrifiques electrifica electrifiquem electrifiqueu electrifiquen | electrificava electrificaves electrificava electrificàvem electrificàveu electrificaven | electrifiquí electrificares electrificà electrificàrem electrificàreu electrificaren | electrificaré electrificaràs electrificarà electrificarem electrificareu electrificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| electrificaria electrificaries electrificaria electrificaríem electrificaríeu electrificarien | electrifiqui electrifiquis electrifiqui electrifiquem electrifiqueu electrifiquin | electrifiqués electrifiquessis electrifiqués electrifiquéssim electrifiquéssiu electrifiquessin | electrifica electrifiqui electrifiquem electrifiqueu electrifiquin | ||
| Infinitiu | electrificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | electrificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
forma nominal : electrificació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana