transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| eixorbo eixorbes eixorba eixorbem eixorbeu eixorben | eixorbava eixorbaves eixorbava eixorbàvem eixorbàveu eixorbaven | eixorbí eixorbares eixorbà eixorbàrem eixorbàreu eixorbaren | eixorbaré eixorbaràs eixorbarà eixorbarem eixorbareu eixorbaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| eixorbaria eixorbaries eixorbaria eixorbaríem eixorbaríeu eixorbarien | eixorbi eixorbis eixorbi eixorbem eixorbeu eixorbin | eixorbés eixorbessis eixorbés eixorbéssim eixorbéssiu eixorbessin | eixorba eixorbi eixorbem eixorbeu eixorbin | ||
| Infinitiu | eixorbar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | eixorbant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana