pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| disfresso disfresses disfressa disfressem disfresseu disfressen | disfressava disfressaves disfressava disfressàvem disfressàveu disfressaven | disfressí disfressares disfressà disfressàrem disfressàreu disfressaren | disfressaré disfressaràs disfressarà disfressarem disfressareu disfressaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| disfressaria disfressaries disfressaria disfressaríem disfressaríeu disfressarien | disfressi disfressis disfressi disfressem disfresseu disfressin | disfressés disfressessis disfressés disfresséssim disfresséssiu disfressessin | disfressa disfressi disfressem disfresseu disfressin | ||
| Infinitiu | disfressar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | disfressant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana