transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| exposo exposes exposa exposem exposeu exposen | exposava exposaves exposava exposàvem exposàveu exposaven | exposí exposares exposà exposàrem exposàreu exposaren | exposaré exposaràs exposarà exposarem exposareu exposaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| exposaria exposaries exposaria exposaríem exposaríeu exposarien | exposi exposis exposi exposem exposeu exposin | exposés exposessis exposés exposéssim exposéssiu exposessin | exposa exposi exposem exposeu exposin | ||
| Infinitiu | exposar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | exposant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : exposició
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana