transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| etzibo etzibes etziba etzibem etzibeu etziben | etzibava etzibaves etzibava etzibàvem etzibàveu etzibaven | etzibí etzibares etzibà etzibàrem etzibàreu etzibaren | etzibaré etzibaràs etzibarà etzibarem etzibareu etzibaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| etzibaria etzibaries etzibaria etzibaríem etzibaríeu etzibarien | etzibi etzibis etzibi etzibem etzibeu etzibin | etzibés etzibessis etzibés etzibéssim etzibéssiu etzibessin | etziba etzibi etzibem etzibeu etzibin | ||
| Infinitiu | etzibar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | etzibant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : etzibada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana