transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fotogravo fotograves fotograva fotogravem fotograveu fotograven | fotogravava fotogravaves fotogravava fotogravàvem fotogravàveu fotogravaven | fotograví fotogravares fotogravà fotogravàrem fotogravàreu fotogravaren | fotogravaré fotogravaràs fotogravarà fotogravarem fotogravareu fotogravaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fotogravaria fotogravaries fotogravaria fotogravaríem fotogravaríeu fotogravarien | fotogravi fotogravis fotogravi fotogravem fotograveu fotogravin | fotogravés fotogravessis fotogravés fotogravéssim fotogravéssiu fotogravessin | fotograva fotogravi fotogravem fotograveu fotogravin | ||
| Infinitiu | fotogravar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fotogravant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana