pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esvinço esvinces esvinça esvincem esvinceu esvincen | esvinçava esvinçaves esvinçava esvinçàvem esvinçàveu esvinçaven | esvincí esvinçares esvinçà esvinçàrem esvinçàreu esvinçaren | esvinçaré esvinçaràs esvinçarà esvinçarem esvinçareu esvinçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esvinçaria esvinçaries esvinçaria esvinçaríem esvinçaríeu esvinçarien | esvinci esvincis esvinci esvincem esvinceu esvincin | esvincés esvincessis esvincés esvincéssim esvincéssiu esvincessin | esvinça esvinci esvincem esvinceu esvincin | ||
| Infinitiu | esvinçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esvinçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
forma nominal : esvinçada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana