pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espitxo espitxes espitxa espitxem espitxeu espitxen | espitxava espitxaves espitxava espitxàvem espitxàveu espitxaven | espitxí espitxares espitxà espitxàrem espitxàreu espitxaren | espitxaré espitxaràs espitxarà espitxarem espitxareu espitxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espitxaria espitxaries espitxaria espitxaríem espitxaríeu espitxarien | espitxi espitxis espitxi espitxem espitxeu espitxin | espitxés espitxessis espitxés espitxéssim espitxéssiu espitxessin | espitxa espitxi espitxem espitxeu espitxin | ||
| Infinitiu | espitxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espitxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana