transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| hajo hages haja hagem hageu hagen | hajava hajaves hajava hajàvem hajàveu hajaven | hagí hajares hajà hajàrem hajàreu hajaren | hajaré hajaràs hajarà hajarem hajareu hajaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| hajaria hajaries hajaria hajaríem hajaríeu hajarien | hagi hagis hagi hagem hageu hagin | hagés hagessis hagés hagéssim hagéssiu hagessin | haja hagi hagem hageu hagin | ||
| Infinitiu | hajar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | hajant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana