pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escabrido escabrides escabrida escabridem escabrideu escabriden | escabridava escabridaves escabridava escabridàvem escabridàveu escabridaven | escabridí escabridares escabridà escabridàrem escabridàreu escabridaren | escabridaré escabridaràs escabridarà escabridarem escabridareu escabridaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escabridaria escabridaries escabridaria escabridaríem escabridaríeu escabridarien | escabridi escabridis escabridi escabridem escabrideu escabridin | escabridés escabridessis escabridés escabridéssim escabridéssiu escabridessin | escabrida escabridi escabridem escabrideu escabridin | ||
| Infinitiu | escabridar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escabridant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana